DLA SZKÓŁ I UCZNIÓW


Wizyta na naszym kierunku i wydziale, który mieści się w pięknych zabudowaniach zabytkowych koszarach austriackich przy ul. Warszawskiej oraz pałacu na Łobzowie przy ul. Podchorążych, zlokalizowanych w centrum Krakowa, to także ciekawa alternatywa dla wycieczek szkolnych.

Kształtowanie krajobraz, ochrona przyrody, ogrody, zieleń i zabytki Krakowa, to główne zagadnienia jakie poruszamy w ramach:

- lekcji prowadzonych na naszym Wydziale,

- lekcji z oprowadzaniem po uczelni,

- lekcji w terenie - oprowadzanie po niezwykłych i nieznanych miejscach zieleni Krakowa,

- imprez organizowanych na Politechnice Krakowskiej, i poza, takich jak:

 

Dzień Otwarty PK

Festiwal Nauki i Sztuki

Dzień Krajobrazu

Prowadzimy także zajęcia w szkołach, kórych główną tematyką jest praca architekta krajobrazu oraz ciekawe realizacjie i nowe pomysły na kreacje krajobrazowe.

 

Organizujemy także konkursy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

Twoje miejsce

Konkurs projektowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych polegający na stworzeniu niewielkiego projektu – przestrzeni o wyznaczonej funkcji, wyposażonej w odpowiednie elementy użytkowe oraz zieleń. Ma na celu pobudzanie wyobraźni, rozwinięcie pasji projektowych oraz sprawdzanie swoich predyspozycji plastycznych. Dlatego też technika wykonani jest dowolna, a jury konkursowe ocenia  dobór lokalizacji obiektu, oryginalność  i pomysłowość rozwiązań projektowych, właściwy i dostosowany do lokalnych warunków dobór materiałów, funkcjonalność, możliwości realizacyjne, a także estetykę wykonania.  

Główną nagrodą w konkursie jest kurs rysunku odręcznego na naszym Wydziale, który daje możliwość przygotowania prac do portfolio składanego przy rekrutacji na studia na Architekturze Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

 

Edycja 2016 „Parkiet w Twoim mieście"

Edycja 2017 „Miejsce przy Twojej Szkole"

Edycja 2018 “Miejsce do czytania przy Twojej szkole”

 

FotoKrajObraz

Fotografia krajobrazowa może posiadać różnorodne formy i służyć wielu celom. Od fotografii artystycznej po dokumentalną, zawsze zapisujemy krajobrazy mieniony, już nieistniejące, a przez to tak ważne w kontekście obecnie zachodzących przemian w przestrzeni. Umiejętność spostrzegania tych zjawisk, ich i rejestracja i fotograficzna interpretacja to jedne z podstawowych działań architekta krajobrazu.

Dlatego celem niniejszego konkursu i warsztatów jest przekazanie wiedzy dotyczącej podstaw fotografii krajobrazowej, rozbudzenie zainteresowania fotografią, poznanie podstawowego warsztatu pracy architekta krajobrazu, a także rozpropagowanie zawodu architekta krajobrazu, studiów w tym kierunku oraz możliwość przygotowania dodatkowych prac do portfolio do rekrutacji na kierunek AK WA.

Na wydarzenie składają się:

  1. Otwarty ogólnopolski konkurs na fotografię krajobrazową
  2. Warsztaty fotografii dla zwycięzców konkursu
  3. Wernisaż i wystawa najlepszych prac uczestników warsztatów połączoną z promocją katalogu z pracami uczestników.

 

Edycja 2017 „Człowiek w Krajobrazie"

Edycja 2018 „Mój Krajobraz"

Edycja 2019 "Rytm Miasta"