Wykład otwarty profesora TU Delft Erica Luitena, 9 maja godz. 14:00

Opublikowano 05/07/2023 o 13:31

Katedra Architektury Krajobrazu, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład Profesora Wizytującego Erica Luiten z Uniwersytetu Technologicznego w Delft. Wykład pt. “Landscape Architecture in the Netherlands. Insight in an emancipatory trajectory” (Trajektorie emancypacji - architektura krajobrazu w Niderlandach - rozwój dyscypliny i jej społeczne oddziaływanie) odbędzie się w języku angielskim w ramach cyklu: OTWARTE WYKŁADY PROFESORÓW WIZYTUJĄCYCH WYDZIAŁ ARCHITEKTURY POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ. Termin wykładu: 9 maja 2023 roku (wtorek) o godzinie 14,00 w Auli w budynku “Kotłownia”.

Eric LUITEN jest zarejestrowanym w architektem i planistą krajobrazu oraz profesorem zwyczajnym sekcji Architektury Krajobrazu Politechniki w Delft na Wydziale Architektury. Od 2000 roku był głównym konsultantem krajowego programu Room for the River, krajowego programu przebudowy dziedzictwa krajobrazowego Nowej Holenderskiej Linii Obrony Wodnej oraz holenderskiej części rzymskiego Limes. Przez dziesięć lat przewodniczył zarządowi Holenderskiej Fundacji Triennale Krajobrazu oraz zespołowi doradczemu Holenderskiego Stowarzyszenia Parków Narodowych.  Był też przewodniczącym niezależnej Amsterdamskiej Rady Doradczej ds. Jakości Miejskiej. Luiten był doradcą rządowym ds. krajobrazu i wody oraz głównym architektem holenderskich przedsiębiorstw kolejowych. Obecnie jest Głównym Doradcą Przestrzennym Polityki Krajowej. Jest współzałożycielem holenderskiego czasopisma poświęconego architekturze krajobrazu Blauwe Kamer,  magazynu Architektura krajobrazu i Urbanistyka w Holandii oraz triennale book Landscape Architecture Europe.