Fotokrajobraz 2022 - kolejna edycja konkursu i warsztatów fotograficznych

Opublikowano 04/25/2022 o 20:57


Zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w kolejnym konkursie fotograficznym z cyklu Fotokrajobraz. Tegoroczny temat to: Zielone enklawy miasta


W strukturze zabudowy współczesnych miast zieleń staje się coraz bardzie potrzebna i doceniana. Sieć zielonych powiązań tworzą nie tylko parki, ogrody czy zielone aleje, ale także niewielkie i niepozorne fragmenty zieleni. Zieleń jest nie tylko niezbędna dla właściwego funkcjonowania człowieka, ale stanowi także przestrzeń bytowania różnorodnych gatunków roślin, grzybów, owadów, ptaków czy małych ssaków, dzięki którym kształtuje się bioróżnorodność obszarów miejskich. Enklawa stanowi teren otoczony obszarem o innym charakterze, bez względu na jego wielkość. Dla  drobnych organizmów enklawą będzie stare drzewo, pnącze na murze, dla większych ogród miedzy kamienicami lub stary cmentarz. Enklawa to także miejsce dające komuś poczucie bezpieczeństwa, dla człowieka może nią być zazieleniony balkon lub ogródek działkowy. Zachęcamy do fotograficznych poszukiwań piękna i niezwykłości zielonych enklaw miasta w różnej skali, formie i funkcji.

Na konkurs można zgłaszać zarówno pojedyncze zdjęcia jaki i cykle. Liczy się oryginalność, jakość kompozycyjna i techniczna zdjęcia.

Zwycięzców konkursu wybierze nasze Jury. Jak co roku także nagroda publiczności zostanie wskazana poprzez głosowanie na fb konkursu.

Nagroda główna to warsztaty fotografii reportażowo-krajobrazowej dla 8 osób, powiązane ze zwiedzaniem tajemniczych i niedostępnych ogrodów Starego Miasta w Krakowie.

Jak co roku planujemy także wystawę prac uczestników konkursu i warsztatów, uroczysty wernisaż i rozdanie nagród książkowych, katalogów wystawy i dyplomów. Tegoroczna wystawa będzie miała charakter plenerowy, otwarty dla szerokiego grona publiczności. O szczegółach poinformujemy w czerwcu.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIOWA