Fotokrajobraz 2021

Opublikowano 04/19/2021 o 18:00


Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie fotograficznym. W tym roku hasłem przewodnim są #połączenia


FotoKrajObraz 2021- kolejna edycja konkursu i warsztatów #połączenia

Konkurs  jest  przeznaczony  dla: 

Konkurs A – dla uczniów szkół średnich

Konkurs B – dla studentów szkół wyższych w szczególności kierunków architektonicznych i artystycznych

Za nami kolejny rok…Wszyscy odczuwamy zmiany jakie zachodzą w naszym życiu, emocjach, krajobrazie. Z jednej strony jesteśmy nieco odcięci od naszych przyjaciół, rodziny, kontaktów społecznych, z drugiej szukamy nowych możliwości, technik, łączenia się ze światem zewnętrznym. Dlatego tegoroczny temat konkursu to #połączenia. W krajobrazie i architekturze połącznia istnieją także, formalne lub ideowe, funkcjonalne i estetyczne, spajają poprzez kontrast lub podobieństwo. Zachęcamy do poszukiwań fotograficznych, własnego spojrzenia na rzeczy zwykłe i niezwykłe, zabawy z formą, fakturą, światłem, kolorem, z wyobraźnią!

Nagroda główna to warsztaty fotografii reportażowo-krajobrazowej dla 8 osób, które poprowadzi uznany artysta fotograf, związany od lat z Politechniką Krakowską, Pan Jan Zych.

Jury Konkursu wybierze 3 laureatów z każdej kategorii, dodatkowo wybierze wyróżnione prace, które wezmą w głosowaniu publiczności na Fb IAK oraz FKA i których wybrane zostaną kolejne dwie osoby.

Jak co roku planujemy także wystawę, uroczysty wernisaż i rozdanie nagród rzeczowych, katalogów i dyplomów. O szczegółach poinformujemy w czerwcu.

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA