Krajobraz, o którym marzysz... Wystawa projektów studentów architektury krajobrazu PK dla Parku Woźniców i Parku Bonarka w Krakowie

Opublikowano 05/25/2023 o 17:13

W dniu 30 maja (wtorek), o godz. 17:00 w pasażu centrum handlowego M1 odbędzie się otwarcie wystawy studenckich projektów dla Parku Woźniców i Parku Bonarka w Krakowie.

ZAPRASZAMY NA OTWARCIE WYSTAWY PROJEKTÓW STUDENTÓW ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU PK DLA PARKU WOŹNICÓW i PARKU BONARKA W KRAKOWIE

w dniu 30 maja (wtorek), o godz. 17:00 w pasażu centrum handlowego M1

Od ponad 20 lat studenci 5 semestru studiów inżynierskich architektury krajobrazu na Politechnice Krakowskiej opracowują w ramach zajęć projekty parków publicznych dla Krakowa. Są wśród nich zarówno projekty odnowy już istniejących parków jak też pomysły na zupełnie nowe tereny zieleni publicznej w naszym mieście. Lokalizacja i specyfika parku co roku są inne, niezmienne pozostaje przygotowanie do projektu polegające na przeprowadzeniu badań społecznych, aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby użytkowników i wpisać się w niepowtarzalny charakter miejsca.

W tym roku, dzięki uprzejmości centrum handlowego M1 mamy możliwość zaprezentowania Państwu studenckich projektów parku publicznego dla zachodniej części Parku Woźniców.

Obszary dla projektów kursowych od kilku lat wybierane są w porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej Miasta Krakowa. ZZM, który koordynuje działania zmierzające do utworzenia parku miejskiego na obszarze rozciągającym się wzdłuż Łęgówki aż po Łąki Nowohuckie zgodził się, aby projekt dla zachodniej części tego obszaru opracowali w ramach zajęć z projektowania studenci 5 semestru architektury krajobrazu na PK. Pozostałe części planowane są do realizacji ramach budżetu obywatelskiego oraz według projektu przygotowanego na zlecenie ZZM przez konsorcjum projektowe wyłonione w procedurze przetargowej. Wystawa ukazuje także i tą koncepcję na specjalnych planszach.

Dla Katedry Architektury Krajobrazu jest to również okazja do pokazania również projektów wykonanych  w poprzednim roku akademickim dla okolicy wyrobisk i dawnych zakładów Bonarka.

Autorami prezentowanych na wystawie prac są:

--> Dla Parku Woźniców w roku 2022/23

Natalia Barnach , Agnieszka Brela,  Angelika Duda, Zuzanna Fijak, Alicja Gryga, Aleksandra Jachimczyk, Patrycja Kulawiak, Sylwia Madej, Karolina Michalec, Izabela Motyka, Izabela Niemiec, Natalia Nowak, Beata Paprzyca

--> Dla Parku Bonarka w roku 2021/22

Daria Bernat, Justyna Chrzanowska,  Tomasz Jaróg *, Dominka Litwin , Monika Madyda, Martyna Młotek,

Paulina Morawska, Klaudia Rymek, Angelika Siudak, Marta Szar *, Weronika Tomasik, Judyta Wiśniewska

* prace nagrodzone w międzynarodowym konkursie Vectorworks Design

Prace powstały  pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Staniewskiej (Park Bonarka, Park Woźniców) i mgr inż. Jacka Konopackiego, arch. krajobrazu  (Park Bonarka), konsultacji w zakresie doboru roślinności udzieliła mgr inż. ogrodnictwa Katarzyna Fabijanowska.

Kurator wystawy: dr hab. inż. arch. Anna Staniewska