Fotokrajobraz 2023

Opublikowano 04/26/2023 o 18:53

Zapraszamy uczniów szkół średnich oraz studentów do udziału w kolejnym konkursie fotograficznym Fotokrajobraz. Tegoroczny temat to "Odcienie miasta".

Czym jest miasto? Definicji jest wiele. Te najpopularniejsze odnoszą się do urbanistyki - jednostki osadniczej, skupiska ludności, intensywnej zabudowy. Inne z kolei mówią o zborze obyczajów i tradycji, zachowań, odczuć danej społeczności, o relacjach międzyludzkich. Miasto z pewności jest żywym, zmiennym, niemożliwym do jednoznacznego określenia organizmem. Przez swoją dynamikę i różnorodność fascynowało fotografów od zawsze – architektura, ludzie i pojazdy - stanowiły główne tematy ich prac.

Miasto posiada bowiem wiele odcieni – i pięknych, i tych bez wdzięku, skrywa wiele historii ludzi, budowli, struktur, zieleni, wody, przestrzeni, krajobrazu. Dzięki temu każde z miast ma swoją własną tożsamość, charakter, koloryt. Różnorodność tych ocieni przestrzeni miejskiej będzie tematem tegorocznego konkursu. „Obserwowani miasta może być źródłem szczególnej przyjemności, bez względu na trywialność widoku” pisał na wstępie swojej ikonicznie książki „Obraz miasta”  Kevin Lynch. Zachęcamy wiec do fotograficznych obserwacji i udziału w konkursie młodych fotografów – uczniów szkół średnich oraz studentów.

Temin nadsyłania prac 16.06.2023

Regulamin Konkursu