Konkurs "Zaprojektuj ogród deszczowy"

Opublikowano 02/26/2023 o 23:01


Uwaga uczniowie szkół ponadpodstawowych! Katedra Architektury Krajobrazu ogłasza kolejną edycję konkursu „Zaprojektuj ogród” adresowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem tegorocznego konkursu jest projekt ogrodu deszczowego rozumianego jako teren zieleni publicznej niewielkich rozmiarów, w którym przewidziano rozwiązania z zakresu tzw. małej retencji. W ww. ogrodzie deszczowym muszą się znaleźć miejsca i elementy do gromadzenia i odprowadzania wody opadowej, np. niecki i rowy bioretencyjne, pojemniki, a także odpowiednio zaprojektowane nawierzchnie i roślinność.


 

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a w szczególności dla uczniów techników architektury krajobrazu. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Autorzy 12 najlepszych prac zostaną zaproszeni na warsztaty (dwudniowe) przygotowujące do profesjonalnego opracowania portfolio na Architekturę Krajobrazu na Politechnice Krakowskiej. Kurs poprowadzony będzie przez pracowników Katedry Architektury Krajobrazu PK.

Ponadto nagrodami w konkursie są:

  • pierwsza nagroda: tablet graficzny,
  • druga nagroda: czytnik e-booków,
  • trzecia nagroda: album związany z architekturą krajobrazu.

Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną zaprezentowane na stronie internetowej KAK WA PK (www.architektura-krajobrazu.pk.edu.pl) oraz naszej stronie na platformie Facebook – (www.facebook.com/KatedraA8/)

Jednocześnie informujemy, że planowany termin przeprowadzenia warsztatów i ceremonii rozdania nagród to 5-6 czerwca 2023 roku (jeżeli data ulegnie zmianie to nowy termin zostanie podany przez Organizatora najpóźniej w dniu ogłoszenia wyników konkursu). 

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Serdecznie zachęcamy do udziału!


formularz [.pdf] regulamin [.pdf]