Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022

Opublikowano 04/26/2022 o 10:06


W miniony weekend, w dniach 22 i 23 kwietnia zostały zorganizowane obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Urząd Miasta Krakowa, spółki miejskie oraz inne instytucje a w tym Politechnika Krakowska przygotowały atrakcje o charakterze edukacyjnym.


23. kwietnia  w godzinach 11:00 – 17:00 na Alei Róż w Nowej Hucie w ramach obchodów Dnia Ziemi odbyło się wydarzenie pod hasłem „EdukujeMY – Zmiana zaczyna się od działania”.

Dr hab. inż. arch. Katarzyna Hodor, prof. PK oraz dr inż. Wojciech Bobek z Katedry Architektury Krajobrazu wraz ze studentami z kół naukowych „Krajobrazy Landscapes” i „Arboris” przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach lepienia bomb kwiatowych – mieszanki gliny, kompostu i różnorodnych nasion kwiatów – które mogli wziąć ze sobą i po wysuszeniu wyrzucić w wybranym miejscu i stworzyć własną, małą łąkę w ramach promowania idei ukwiecania miasta, pożytecznymi dla owadów kwiatami. Dodatkowo studenci zaplanowali szereg aktywności o charakterze edukacyjnym – uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę dendrologiczną w konkursie z kostkami tematycznymi oraz zabawie z fiszkami. Równolegle przez cały dzień dzieci mogły uczestniczyć w tworzeniu wspólnej makiety miasta z odzyskanych śmieci oraz innych zabawach plastycznych.