PRACE NAGRODZONE PRZEZ TOWARZYSTWO URBANISTÓW POLSKICH KRAKÓW

Opublikowano 03/14/2022 o 18:43


Miło nam poinformować, że prace naszych dyplomantów zostały docenione przez Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział Kraków. Główna nagroda, za pracę dyplomową z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego oraz architektury krajobrazu obronioną na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w roku 2021, przypadła naszej absolwentce mgr inż. arch. kraj. Aleksandrze Skrzypek, a wyróżnienie otrzymały mgr inż. arch. kraj. Katarzyna Blukacz i mgr inż. arch. kraj. Aleksandra Pajdak.


Wyróżnienie w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich oddziału Krakowskiego za prace dyplomowe z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego oraz architektury krajobrazu obronionych na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w roku 2021 otrzymały mgr inż. arch. kraj. Katarzyna Blukacz i mgr inż. arch. kraj. Aleksandra Pajdak za pracę pt. "Projekt systemów zieleni Wyspy Stogi w Gdańsku", pod opieką promotorską, dr hab. inż. arch. Urszula Forczek-Brataniec, prof. PK.
Z kolei praca dyplomowa naszej absolwentki mgr inż. arch. kraj. Aleksandra Skrzypek została uhonorowana główną nagrodą i jest to kolejne wyróżnienie dla tego projektu.
Dyplom pt.: "Rewitalizacja obszaru dawnych klinik w dzielnicy ‘Wesoła’ w Krakowie" wykonany pod opieką promotorską pani dr hab. inż. arch. Katarzyny Hodor, prof. PK oraz dra inż. arch. Miłosza Zielińskiego zostało docenione przez Jury za interesujące podejście do kwestii społecznych oraz uwzględnienie wyników zakończonych już miejskich konsultacji społecznych, a także konieczność dostosowania się do obowiązującego prawa i miejscowego planu obszaru Wesoła - rejon ul. Kopernika.
Dodatkową niespodzianką okazała się informacja o specjalnej pozaregulaminowej nagrodzie przyznanej przez prezesa zarządu Agencji Rozwoju Miasta Krakowa w kwocie 3 000 złotych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!