WSPÓŁPRACA NAD CENTRUM KOMUNIKACYJNYM HRUBIESZOWA - OBRONY PRAC DYPLOMOWYCH INŻYNIERSKICH

Opublikowano 02/11/2022 o 13:53


W dniu 1 lutego 2022 roku odbyły się obrony prac dyplomowych inżynierskich, wykonanych przez studentów Architektury i Architektury Krajobrazu w ramach projektu "Rozwój Lokalny Hrubieszowa - Od Partycypacji do Realizacji". Do Komisji prowadzącej obrony dołączyli zdalnie przedstawiciele samorządu lokalnego Hrubieszowa: Pani Burmistrz Marta Majewska, Zastępca Burmistrza Pan Paweł Wojciechowski i Kierownik Biura Projektu Rozwój Lokalny Pan Radosław Dąbrowski, aby zapoznać się z prezentacjami dyplomów, które podejmowały temat Centrum Komunikacyjnego Miasta Hrubieszowa.


Wybór tematu podyktowany był partnerstwem Politechniki Krakowskiej w realizacji projektu „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji”, finansowanego z Programu „Rozwój Lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021. Elementem współpracy są m.in. prace dyplomowe wykonane przez studentów Architektury i Architektury krajobrazu WAPK, które staną się podstawą do opracowania wstępnej koncepcji i wytycznych do dokumentacji projektowej Centrum Komunikacyjnego Miasta Hrubieszowa. 

Swoje prace, przygotowane w Katedrze Architektury Krajobrazu A-8, przedstawiły absolwentki kierunku Architektura krajobrazu – Magdalena Marasik (promotor: dr inż. arch. Anna Staniewska) i Dagmara Andrzejewska (promotor: prof. dr hab. inż. arch. Sabina Kuc, promotor pomocniczy: dr inż. arch. Paweł Mika). 

Projekt dworca autobusowego dla Centrum Komunikacyjnego Hrubieszowa zaprezentowała  gościom z Hrubieszowa także absolwentka kierunku Architektura – Agata Stasiowska (praca przygotowana w Katedrze Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich A-9, promotor: dr hab. inż. arch. Kinga Racoń-Leja, prof. PK, promotor pomocniczy: dr inż. arch. Damian Poklewski-Koziełł). 

Autorki zaprezentowanych prac podjęły zadania rozwiązania problemów komunikacyjnych obszaru, uporządkowania i estetyzacji przestrzeni, zwiększenia jej dostępności i bezpieczeństwa dla różnych grup użytkowników. Wiele uwagi poświęcono rozwiązaniom pro-ekologicznym i aspektom tożsamości miejsca odnosząc się do lokalnych i wielokulturowych tradycji miasta oraz lokalizacji Hrubieszowa jako „wschodniej bramy” Polski i Unii Europejskiej. 

 

Więcej na:Aktualności – Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji (pk.edu.pl) oraz https://miasto.hrubieszow.pl/page/rozw%C3%B3j-lokalny-hrubieszowa-od-partycypacji-do-realizacji  

 

Kolejny etap projektu – to 3-DNIOWE WARSZTATY W HRUBIESZOWIE, w których wezmą udział studenci Architektury, Architektury krajobrazu i Inżynierii Lądowej oraz uczniowie szkół średnich z Hrubieszowa. Chętnych do udziału w warsztatach ZAPRASZAMY !!!