Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice 2017

Opublikowano 07/19/2018 o 22:27


Mgr Adriana Baryżewska, tegoroczna absolwentka architektury krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, za swoją pracę pt. „Koncepcja Systemu Terenów Zieleni Miejskiej Centralnej Części Gliwic” zdobyła I nagrodę w dwunastej edycji konkursu Prezydenta Miasta Gliwice.


Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 24 prace obronione w latach 2014-2017. Oceniała je pięcioosobowa komisja pod przewodnictwem Pawła Staszela, naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Miasta UM w Gliwicach. Politechnikę Śląską reprezentował dr hab. inż. arch. Krzysztof Rostański, a gliwicką Radę Miasta Krystyna Sowa, przewodnicząca Komisji Edukacji.


Spośród wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa wyróżniła 14, a autorom najlepszych pięciu przyznano nagrody pieniężne o łącznej wartości 15 tys. zł.


Przyznano trzy równorzędne I nagrody, obok Adriany Baryżewskiej z PK (na zdjęciu w czasie uroczystości wręczenia nagród / fot. UM Gliwice), otrzymali ją także Krzysztof Słota i Jakub Wizor z Politechniki Śląskiej. W konkursie przyznano dwa wyróżnienia dla prac dr. Czesława Fiołka oraz Justyny Boreckiej.


Studiowałam w Krakowie, lecz zawsze z sentymentem wracałam do Śląska i na Śląsk. Projektowanie systemu zieleni miejskiej w Gliwicach dostarczyło mi sporo satysfakcji. Bardzo się cieszę, że zostało docenione w tak dobrze zorganizowanym mieście - powiedziała nagrodzona absolwentka PK Adriana Baryżewska.


W imieniu prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza nagrody wręczył wręczył Krystian Tomala, zastępca włodarza miasta. - To prace bardzo ciekawe, odznaczające się walorem promocyjnym, edukacyjnym, praktycznym i popularyzatorskim. Prace, które ujmują, a nawet urzekają. Państwo - ich autorzy - wykazaliście się nie tylko wszechstronną wiedzą i starannością w ujęciu tematów, ale również nieszablonowym myśleniem - podkreślał w trakcie uroczystości Krystian Tomala.

 

 UM Gliwice / red.