Park Dla Ruczaju - studenckie koncepcje zagospodarowania terenu wokół stawów przy ulicy Szuwarowej w Krakowie

środa, 12 marca 2014 14:15 Główny administrator - J.Konopacki

W poniedziałek, 10 marca 2014, w sali Rancho Texas prowadzący projektowanie zintegrowane oraz studenci 3 roku AK zaprezentowali wybrane projekty semestralne dotyczące zagospodarowania terenów przy ul. Szuwarowej w Krakowie na Ruczaju w sąsiedztwie Krakowskiego Klubu jazdy Konnej. Projekty te są wynikiem zajęć z przedmiotu projektowanie parku publicznego poprzedzonego nauką komunikacji społecznej na potrzeby projektowania krajobrazu.

Studenci już rok temu rozpoczęli badania społeczne, aby zaprojektować park publiczny z ludźmi i dla ludzi. Mieszkańcy najbliższej okolicy wypowiadali się na temat swojego stosunku i oczekiwań co do tego miejsca poprzez uczestnictwo w sondażach, ankiety i wywiady. Studenci przeprowadzili także badania obserwacyjne i warsztaty dla przedszkolaków. Jesienią 2013 roku w Rancho Texas dzięki uprzejmości KKJK odbyły się warsztaty projektowe, na których studenci na modelach roboczych pracowali z mieszkańcami na wstepnymi koncepcjami parku. Prace te zostały rozwinięte w ramach indywidualnych projektów semestralnych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Niebawem planowana jest kilkutygodniowa wystawa projektów w Centrum Kultury Ruczaj.

Informacje o niej można będzie znaleźć poprzez: https://www.facebook.com/ParkDlaRuczaju

Zarówno jesienne przedprojektowe warsztaty partycypacyjne z lokalną społecznością jak i prezentacja projektów wzbudziły szczere zainteresowanie mieszkańców, Rady Dzielnicy VIII "Dębniki" oraz lokalnych mediów

Lokalizacja obszaru objętego projektem w google maps

3/2014

9/2013

ŚRODA 12 MARCA 2014

Poniższa galeria zawiera wybrane prace studenckie, powstałe w ramach projektu semestralnego z przedmiotu projektowanie zintegrowane,  sem. 5 studia I stopnia /2014.

Prowadzący przedmiot: prof. dr hab. inż. arch. Krystyna Pawłowskadr inż. arch. Anna Staniewskamgr inż. Jacek Konopackimgr inż. Katarzyna Konopacka

Autor: Wiktoria Wesołowska

Autor: Albert Rejman